Proč používat plenky NeoComfort?

Plenky NeoComfort jsou ušity ze speciální nepromokavé, ale velmi prodyšné látky, která zabraňuje pocení a hromadění teplého vzduchu uvnitř pleny a tvoření nepříjemných opruzenin.

Výsledky průzkumu, který provedla firma Procter and Gamble v roce 1991 ukázaly, že po tom, co na trh přišly první jednorázové plenky, vzrostl počet dětí trpící na opruzeniny ze 7,1 % na 61 %.(1)

Dle jiného průzkumu, který vznikl také v roce 1991, 90% dětí v USA v tomto období používalo jednorázové plenky. Na základě toho, vzrostl počet dětí, které trpěly  opruzeninami. V roce 1955 se jednalo o 7 % dětí a v roce 1991 se počet dětí trpících na opruzeniny vyšplhal na 78 %.(2) 

SUCHÁ PLENKA NEZNAMENÁ ČISTÁ PLENKA!

Jednorázové plenky obsahují gely, které velice rychle vsakují tekutiny a tím zbuzují v jejich uživatelích pocit, že jsou hygieničtější a lepší než ostatní alternativy. Je třeba, ale nezapomínat na dvě důležité věci:

  1. Suchá plenka rodiče nevědomě tlačí k méně častějšímu přebalování. Bohužel gely, které se nacházejí v plence nedokáží zabránit množení bakterií, ke kterému dochází uvnitř plenky, kde je moč zadržována.
  2. Tyto výborně savé vlastnosti gelů, obsažených v jednorázové plence, ale bohužel nemají žádné přednosti, které by si poradily s dětskou stolicí.

V posledních 25 letech se vědci snaží přijít na to, co způsobuje mužům problémy s tvořením spermií. Dle  výzkumů je tento problém spojován i s používáním jednorázových plenek, které nejsou dostatečně prodyšné.

I u malých chlapečků, by měl být dáván velký důraz na to, aby se varlata nepřehřívala. Ve vývoji jsou velice důležité první dva roky, které většina chlapečků prožije právě v plence.

Teplota v plence by měla být  maximálně 34°C. U některých jednorázových plenek, ale tato teplota dosahuje až k 37°C.

Díky výzkum Univerzity v Kiel v Německu (CHRISTIAN-ALBRECHTS-UNIVERSITAET ZU KIEL), bylo zjištěno, že teplota v některých jednorázových plenkách je mnohem vyšší než v plenkách látkových a může tedy vést u chlapečků  k problémům s tvořením spermií v pozdějším věku.(3)

Všechny textilní materiály, které jsou v kapsovce použity jsou certifikovány mezinárodním certifikátem Oeko-Tex 100 Standart Class 1.

Certifikát Oeko-Tex 100 Standart Class 1 se vztahuje i na použité nitě, kterými jsou plenky ušity a dále také  na etikety, které najdete na vnitřní straně kapsovky.

Plenkové kalhotky s kapsou nejsou  vyrobeny nanotechnologiemi, netvoří alergie, neobsahují chemické gely, PVC, nylon, parfémy, rakovinotvorné či jiné látky  tvořící alergie, vyrážky a astma jako například PVC, Dioxyny, Sodium Polyacrylate, Tribultylcín.

Vaše děťátko se v našich plenkách bude cítit volně a komfortně. TPE (Türk Patent Enstitüsü) dohlédl na to, aby plenky byly vytvořeny s maximální důrazem na bezpečnost a komfort při jakémkoliv pohybu, které dítě během dne dělá. Naše plenky jsou ošetřeny nepromokavou vrstvou a díky pěti vrstvé vkládací plence jsou i velmi savé. Naše plenky jsou šetrné k dětskému tělíčku i jejich velice jemné pokožce.  Látkové pleny NeoComfort také napomáhají k správnému vývoji dětských kyčlí.

Jednorázové pleny jsou skvěle savé a dítě se v nich cítí super suše.

Tím, že se dítě cítí v suchu, nemá potřebu se v pozdějším věku rychle zbavit plenky a začít chodit na záchod.

Děti, které používají látkové plenky pociťují přirozenou vlhkost a mají větší motivaci se v pozdějším věku plenek zbavit.

TPE (Türk Patent Enstitüsü) dohlédl na to, aby plenky byly vytvořeny s maximální důrazem na bezpečnost a komfort při jakémkoliv pohybu, které děti během dne dělají.

Model plenek NeoComfort prošel mnohými úpravami s důrazem na to, aby nedocházelo k tlaku na žaludek děťátka a následnému refluxu, tak jak se to u některých modelů jiných látkových plen můžete stávat.

SOURCE:
1) The Landbank Consultancy Limited, 1991
(2) Journal of Pediatrics, 1959, Vol. 54 pp. 793-800 “Relationship of Peri-Anal Dermititis to Fecel pH” – Drs. Tamaio, Steiner, Benjamin
Clinical Pediatrics, May 1991, Vol. 30 Department of Internal Medicine & Pediatrics, Loyola University Medical Ctr.
Newborn Chemical Exposure from over-the-counter Skin-Care Products – Drs. Cetta, Lambert, Ross
(3) Partsch, Aukamp, Sippell “Scrotal temperature is increasing in disposable plastic lined nappies.” Division of Pediatric Endocrinology, Department of Pediatrics, Christian-Albrechts-University of Kiel, May 2000
(4) “Disposable” Nappies and TBT – The Women’s Environmental Network (www.wen.org.uk/nappies/index.htm)
New Tests Confirm TBT Poison in Proctor and Gamble’s Pampers: Greenpeace Demands World-wide Ban of Organotins in All Products. 15 May 2000
(5) Health Studies & Info on Diapers – Healthy Diapers Home (www.healthydiapers.com)
Armstrong, Liz, Adrienne Scott – Exposing the Health and environmental Danger of Women’s Sanitary Products and disposable Diapers, What you can do about it. 1993 HarperCollins.
(6) The New York Times, January 12, 1999
(7) The Wall Street Journal, May 4, 1993
(8) Disposable Nappies: a case study in waste prevention, Women’s Enviromental Network, April 2003
(9) Environment Agency, 2008, An updated lifecycle assessment study for disposable and reusable nappies.