Proč používat plenky NeoComfort?

Plenky NeoComfort jsou ušity ze speciální nepromokavé, ale velmi prodyšné látky, která zabraňuje pocení a hromadění teplého vzduchu uvnitř pleny a tvoření nepříjemných opruzenin.

Výsledky průzkumu, který provedla firma Procter and Gamble v roce 1991 ukázaly, že po tom, co na trh přišly první jednorázové plenky, vzrostl počet dětí trpící na opruzeniny ze 7,1 % na 61 %.(1)

Dle jiného průzkumu, který vznikl také v roce 1991, 90% dětí v USA v tomto období používalo jednorázové plenky. Na základě toho, vzrostl počet dětí, které trpěly  opruzeninami. V roce 1955 se jednalo o 7 % dětí a v roce 1991 se počet dětí trpících na opruzeniny vyšplhal na 78 %.(2) 

SUCHÁ PLENKA NEZNAMENÁ ČISTÁ PLENKA!

Jednorázové plenky obsahují gely, které velice rychle vsakují tekutiny a tím zbuzují v jejich uživatelích pocit, že jsou hygieničtější a lepší než ostatní alternativy. Je třeba, ale nezapomínat na dvě důležité věci:

  1. Suchá plenka rodiče nevědomě tlačí k méně častějšímu přebalování. Bohužel gely, které se nacházejí v plence nedokáží zabránit množení bakterií, ke kterému dochází uvnitř plenky, kde je moč zadržována.
  2. Tyto výborně savé vlastnosti gelů, obsažených v jednorázové plence, ale bohužel nemají žádné přednosti, které by si poradily s dětskou stolicí.

V posledních 25 letech se vědci snaží přijít na to, co způsobuje mužům problémy s tvořením spermií. Dle  výzkumů je tento problém spojován i s používáním jednorázových plenek, které nejsou dostatečně prodyšné.

I u malých chlapečků, by měl být dáván velký důraz na to, aby se varlata nepřehřívala. Ve vývoji jsou velice důležité první dva roky, které většina chlapečků prožije právě v plence.

Teplota v plence by měla být  maximálně 34°C. U některých jednorázových plenek, ale tato teplota dosahuje až k 37°C.

Díky výzkum Univerzity v Kiel v Německu (CHRISTIAN-ALBRECHTS-UNIVERSITAET ZU KIEL), bylo zjištěno, že teplota v některých jednorázových plenkách je mnohem vyšší než v plenkách látkových a může tedy vést u chlapečků  k problémům s tvořením spermií v pozdějším věku.(3)

Všechny textilní materiály, které jsou v kapsovce použity jsou certifikovány mezinárodním certifikátem Oeko-Tex 100 Standart Class 1.

Certifikát Oeko-Tex 100 Standart Class 1 se vztahuje i na použité nitě, kterými jsou plenky ušity a dále také  na etikety, které najdete na vnitřní straně kapsovky.

Plenkové kalhotky s kapsou nejsou  vyrobeny nanotechnologiemi, netvoří alergie, neobsahují chemické gely, PVC, nylon, parfémy, rakovinotvorné či jiné látky  tvořící alergie, vyrážky a astma jako například PVC, Dioxyny, Sodium Polyacrylate, Tribultylcín.

Vaše děťátko se v našich plenkách bude cítit volně a komfortně. TPE (Türk Patent Enstitüsü) dohlédl na to, aby plenky byly vytvořeny s maximální důrazem na bezpečnost a komfort při jakémkoliv pohybu, které dítě během dne dělá. Naše plenky jsou ošetřeny nepromokavou vrstvou a díky pěti vrstvé vkládací plence jsou i velmi savé. Naše plenky jsou šetrné k dětskému tělíčku i jejich velice jemné pokožce.  Látkové pleny NeoComfort také napomáhají k správnému vývoji dětských kyčlí.

Jednorázové pleny jsou skvěle savé a dítě se v nich cítí super suše.

Tím, že se dítě cítí v suchu, nemá potřebu se v pozdějším věku rychle zbavit plenky a začít chodit na záchod.

Děti, které používají látkové plenky pociťují přirozenou vlhkost a mají větší motivaci se v pozdějším věku plenek zbavit.

TPE (Türk Patent Enstitüsü) dohlédl na to, aby plenky byly vytvořeny s maximální důrazem na bezpečnost a komfort při jakémkoliv pohybu, které děti během dne dělají.

Model plenek NeoComfort prošel mnohými úpravami s důrazem na to, aby nedocházelo k tlaku na žaludek děťátka a následnému refluxu, tak jak se to u některých modelů jiných látkových plen můžete stávat.