Péče o plenky a praní

Před prvním použitím, plenky a vkládací pleny 3 x vyperte. 

Bambus a ostatní  přírodní materiály ze kterých jsou plenkové kalhotky a vkládací plena ušity, získají svou maximální savost až po opakovaném vyprání.

Skladování použitých plen

Vkládací plenku vyndejte z kapsy plenkových kalhotek. Použité plenky skladujte na sucho v koši či pytli, který je na to přímo určený.

Avšak neskladujte je v koši déle než 2 dny. Ideální je plenky prát denně nebo obden. Nezapomeňte také koš často větrat, aby plenky nezatuchly a netvořily se v nich bakterie.

Pokud necháte plenky v koši déle, moč se začne rozkládat a plenky je pak složitější vyprat. Močovina také ubližuje materiálům, ze kterých je plenka ušita a snižuje její životnost.

Pokud plenky budete prát po více než jednom dni, kdy byly skladovány na sucho, nechejte je 2-3 hodiny  odmočit ve studené vodě.

Praní

Vkládací plenku vytáhněte z kapsy plenkových kalhotek a vyperte je společně s kalhotkami v pračce na 40 stupňů.

40 °C je dostatečných na to, aby byly pleny hygienicky vyprány a zbaveny všech bakterií.

*** Speciálně, pleny z bambusu, by neměly být prány na více než 40 °C, jelikož by se mohlo stát, že se pleny srazí a sníží se tím jejich odolnost a životnost.

*** Výrobce na svých etiketách doporučuje praní na 40°C, ale u materiálů z polyesteru je možné prát i na vyšší teplotu a to max. do  60°C.

Při praní nepoužívejte aviváž, prací či jedlou sodu, ocet, bělidla, kyselinu citronovou ani agresivní čističe.

Pozor na také na používání domácích pracích prostředků, jako například mýdlový sliz, mýdlo, prací soda a nebo perkarbonát. Mýdlo obaluje vlákna a  díky tomu, tak plenka ztrácí svou savost, mýdlo se usazuje v plence a později může začít i zapáchat.

Perkarbonát je bělidlo, jeho používáním se poškozují vlákna a plence se tím snižuje životnost. Tato látka také poškozuje vnější nepromokavou laminovanou stranu z PUL materiálu.

Pozor perkarbonát je obsažen i v běžných pracích prášcích, proto při praní plenek používejte prací prášky určené na praní barevného prádla, které neobsahují bělidla.

Sušení

Plenky NeoComfort velice rychle schnou. Nejvhodnější je plenky sušit volně na vzduchu.

Plenky je možné sušit v sušičce na nejnižší stupeň.

Plenky nesušte v těsné blízkosti radiátoru, aby nedošlo k poškození PUL laminace.